Park Linowy Radocha

Park Linowy Radocha
Wojska Polskiego 3, Nieporęt, 05-126 Nieporęt
Gmina:
Nieporęt
Telefon:
603 580 973
Fax:
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć
Opis

Park działa od maja 2011 r. na terenie Portu Jachtowego Nieporęt, tuż nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego.
Dysponuje trzema trasami dostosowanymi do każdego wieku i wzrostu, w tym specjalną trasą dla najmłodszych dzieci.

Trasa "Kolorowa"
przeznaczona dla młodszych dzieci od około 3 roku życia. Zawieszona na wysokości około 1,5 m i zabezpieczona specjalną siatką asekuracyjną. Składa się z 10 przeszkód, których łączna długość wynosi 50 m. Dzieci poruszają się po trasie tylko w kaskach.

Trasa "Zielona"
o średnim stopniu trudności. Przeznaczona dla dzieci od około 7 roku życia oraz młodzieży i dorosłych. Składa się z 13 przeszkód (w tym dwa zjazdy) o łącznej długości 105 m. Przeszkody zawieszone są na wysokości od 2,5 do 4 m. Uczestnicy korzystający z trasy muszą mieć minimum 110 cm wzrostu.

Trasa "Niebieska"
trudniejsza i dłuższa. Przeznaczona dla starszych dzieci o wzroście minimum 140 cm, oraz młodzieży i dorosłych. Składa się z 16 przeszkód (w tym dwa zjazdy), zawieszonych na wysokości od 3,5 do 7 m. Trasa rozpoczyna się wejściem po ściance wspinaczkowej, a łączna długość przeszkód wynosi 175 m.

Po trasach "Zielonej" i "Niebieskiej" uczestnicy poruszają się wyposażeni w sprzęt asekuracyjny (specjalne uprzęże z karabinkami i bloczkami oraz kaski). Każdy uczestnik przed wejściem na trasę przechodzi szkolenie z zasad bezpieczeństwa i autoasekuracji.

W najbliższych planach parku - budowa kolejnych tras.
Niezaprzeczalnym i dodatkowym atutem Parku Linowego "Radocha" jest jego malownicze położenie w otoczeniu zieleni i tuż przy plaży jeziora.
W bezpośrednim sąsiedztwie parku, na terenie Portu Jachtowego Nieporęt do dyspozycji gości znajdują się ponadto: dla plażowiczów - leżaki, beach bar i siatkówka plażowa, dla żeglarzy - nowoczesna flota czarterowa, szkolenia, kursy, regaty - zarówno dla sportowców i jak i dla amatorów. Baza na plaży oferuje szkolenia windsurfingowe, można tu też wypożyczyć kajak lub rower wodny.
Jest również marina z pełną infrastrukturą i stacją benzynową. Na miejscu można wypożyczyć motorówkę albo spróbować wakebaordu - czyli pływania na desce za motorówką.
Na terenie portu znajduje się również Tawerna oraz strefa grilla, a także miejsce na ognisko. Na tych, którzy chcą zostać na noc czekają hostele, domki, camping i pole namiotowe.

Galeria zdjęć

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design