O nas

Dlaczego portal?
Jezioro Zegrzyński posiada bardzo korzystne położenie geograficzne. Jest to główne miejsce turystyki w rejonie powiatu oraz aglomeracji warszawskiej rozpoznawalne w skali regionalnej i krajowej. Stanowi to podstawę do rozwoju turystyki m. in. wodnej i około wodnej.
Utrzymanie się wysokiego popytu na usługi turystyczne, rekreacyjne, wypoczynkowe i sportowe na rynku lokalnym i regionalnym jak i zaangażowanie gmin które tworzą i wspierają powstawanie produktów turystycznych oraz wszelkich inicjatyw związanych z turystyką (m.in.: szlaki rowerowe, gospodarstwa agroturystyczne) wokół jeziora zegrzyńskiego zainicjowało pomysł stworzenia portalu internetowego, który byłby odpowiedzią na zmiany jakie zachodzą na rynku turystycznym. Jednocześnie będzie to ważny element profesjonalnego regionalnego produktu turystycznego pod nazwą Jezioro Zegrzyńskie.
Wirtualne miejsce będzie zawierać informacje o historii terenu, jago walorach turystycznych, bazę noclegowo ? gastronomiczną, być tzw. ?tablicą informacyjną ? kalendarium? wszelkich imprez organizowanych na tym terenie, a także ciekawostki, informacje o zabytkach, szlakach turystycznych, galerie oraz wiele innych informacji przydatnych turystom.

Jak dużym przedsięwzięciem jest portal?
Portal, który oglądasz jest jednym z największych przedsięwzięć promujących turystykę wokół Jeziora Zegrzyńskiego. Tworzy go Starostwo Powiatowe w Legionowie przy współpracy z Gminą Jabłonna, Nieporęt i Wieliszew, Miastem i Gminą Serock, Miastem Legionowo, Muzeum Historycznym w Legionowie, Związkiem Gmin Zalewu Zegrzyńskiego oraz Związkiem Stowarzyszeń Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego Lokalna Grupa Działania, którzy zasilają serwis w informacje katalogowe takie jak np.: baza noclegowa. Jak widać, portal to nie tylko prosta strona www, ale także interaktywna platforma informacyjna o regionie Jeziora Zegrzyńskiego. To także docelowo cała sieć redaktorów tematycznych stale zasilających portal w informacje i bazę danych.

Czemu portal jest w fazie testowej?
Aktualnie, zbudowany od podstaw serwis jest stale rozwijany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności i narzędzia. Pracę rozpoczęliśmy od tych najważniejszych, pozwalających na prostą komunikację. Serwis został stworzony na początku 2008 roku i jest stale rozwijany i zasilany w informacje promocyjne oraz katalogowe. Wszystkie narzędzia i moduły są stabilne w rozumieniu pojęcia w projektach informatycznych. Wprowadzane jednak w nich modyfikacje (często sugerowane przez samych internatów) mogą wywoływać niestabilną prace portalu i dlatego do czasu pełnego zakończenia prac nad każdym modułem i narzędziem serwis pozostanie w fazie testowej.

Jak można pomóc w tworzeniu portalu?
Jest kilka sposobów na pomoc. Przyda nam się każda pomoc merytoryczna i "techniczna". Problem zgłoś nam jak najszybciej, jeśli:

  • zauważyłeś błąd merytoryczny lub błąd w funkcjonowaniu modułów lub narzędzi
  • jakieś narzędzie działa według ciebie nieintuicyjnie lub nielogicznie
  • strona wyświetla się niewłaściwie lub zbyt wolno

W zgłoszeniu prosimy wklej link z paska adresu przeglądarki.
Możesz zostać również redaktorem serwisu, możesz zamieścić zdjęcia lub inne posiadane multimedia. Jesteśmy otwarci na współpracę i dialog.

Informacja Turystyczna Regionu Jeziora Zegrzyńskiego


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design