Wypożyczalnie rowerów

Wypożyczalnia rowerów w Powiatowym Punkcie Informacji Turystycznej
Centrum Komunikacyjne - dworzec
ul. Kościuszki 8A, Legionowo, tel. 519 15 17 17, e-mail: jezioro@zegrzynskie.pl

Wypożyczalnia czynna jest od maja do końca listopada w godzinach otwarcia Puntu Informacji Turystycznej, tj.:
od maja do końca listopada
pn. - pt. 9.00 - 17.00

Wykaz wiat rowerowych z zestawem naprawczym na terenie Legionowa tutaj

Wypożyczalnia w Arenie Legionowo
ul. Chrobrego 50B, Legionowo
tel. 22 766 45 33, e-mail: rowery@um.legionowo.pl

miesiące maj-październik pon. - niedz. 10.00-20.00

 

 

Rowery miejskie ACRO w Legionowie

Do 30 listopada będzie można korzystać z systemu Rowerów Miejskich w Legionowie firmy ACRO. Jest to system rowerowy bez stacji dokujących, co oznacza, że można je zostawić w każdym miejscu. Dla posiadaczy Karty Legionowianina przygotowano specjalne zniżki.

UWAGA!: Rowery są wyposażone w nowe zamki oraz nową aplikację na telefon.

Skorzystanie z Roweru Miejskiego jest niezwykle proste. Wystarczy znaleźć najbliższy rower korzystając z mapy w aplikacji lub podejść do najbliższego punktu postoju Roweru Miejskiego.

Punkty postoju Roweru Miejskiego:
Kościuszki
Legionowo Przystanek - Tunel
Olszankowa
Legionowo Piaski
PKP - Kolejowa
Siwińskiego - Faktoria
Park Zdrowia

Natomiast zakończenie podróży jest jeszcze prostsze, możesz zakończyć przejażdżkę w dowolnym punkcie miasta. Zaparkuj rower w jakimkolwiek miejscu, gdzie jest to dozwolone (np. stojaku publicznym) i nie martw się o szukanie wolnej stacji dokującej.

Jak korzystać z ARCO Bike?

Rowery miejskie w Serocku

Uwaga, w 2020 roku, ze względu na obostrzenia związane z transmisją koronawirusa, wypożyczalnia rowerów nie została uruchomiona.

 

W Serocku uruchomiono pierwszy system wypożyczania rowerów pod nazwą Serocki Rower Miejski. W ramach systemu dostępne są 24 rowery czwartej generacji, czyli niewymagające stojaka.

Co charakteryzuje serockie rowery?
W każdym pojeździe zastosowano technologie GPS, GSM oraz zamontowano czujniki ruchu. Każdy rower wyposażony jest także w nieprzebijalne opony i urządzenie „lock”, służące do odblokowywania roweru przed rozpoczęciem jazdy oraz do zablokowania go po jej zakończeniu.

Jak wypożyczyć rower?
1. Pobierz aplikację ROOVEE i załóż konto
2. Zasil konto przelewem lub kartą
3. Zeskanuj QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i jedź!
4. Na koniec przejażdżki zamknij ręcznie blokadę tylnego koła

Ile to kosztuje?
Pierwsze 30 minut jest gratis, następnie 5 gr/min.
Dodatkowo za zostawienie roweru poza wyznaczonymi w aplikacji stojakami zostanie naliczona dodatkowa opłata 3 zł.
Odstawienie roweru, stojącego poza wyznaczonymi stojakami na jeden ze stojaków zaznaczonych w aplikacji, nagradzane jest doładowaniem konta na kolejne przejazdy w wysokości 2 zł.

Gdzie znaleźć strefy parkowania?
W momencie uruchomienia systemu funkcjonują trzy strefy parkowania, w których możemy zostawić rower bez ponoszenia dodatkowego kosztu w wysokości 3 zł. Pierwsza znajduje się na serockim rynku, druga na plaży miejskiej – obie umiejscowione są obok wypożyczalni skuterów elektrycznych. Trzecia strefa znajduje się w parku miejskim.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie dwóch kolejnych stacji: w Zegrzu oraz w Serocku obok głównego przystanku autobusowego w kierunku Warszawy. Każda uruchomiona strefa oznaczona została tablicą informacyjną z dokładną instrukcją działania systemu.

Szczegóły znajdą Państwo na dedykowanej stronie internetowej: https://serock.bike/ lub www.serock.pl/3311,rowery-miejskie
Opis szlaków rowerowych przebiegających przez gminę Serock znajduje się na stronie https://www.serock.pl/784,szlaki-rowerowe. Pod opisami kolejnych szlaków do pobrania są pliki z opisem i mapą (plik pdf)
Wszystkie drukowane materiały promocyjne i informacyjne dostępne są w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku, ul. św. Wojciecha 1.


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design