Zabawki ekologiczne

Przyłączając się do akcji „Nie śmiecę na relaksie„ zainicjowaną przez mieszkańców okolic Jeziora Zegrzyńskiego postanowiliśmy przedstawić wam ciekawe pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów do stworzenia fantastycznych ekozabawek.

RybaNasza ryba powstała z rolki od papieru toaletowego, którą oklejamy cieniutką bibułką w różnych kolorach imitującą łuski. Wykwintny ogon zrobiony został z pociętych prostych pasków przyklejonych od środka rolki. Na koniec dodjemy oczko i ryba gotowa.


DrzewoDrzewo wykonane zostało z papierowego talerzyka, oklejonego kolorowym wydzieranym papierem. Rolkę należy pomalować farbką a od góry zrobić dwa nacięcia w które wkładamy talerz. Zabawa idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym.Źródło: zabawydladzieci.com.pl


Katamaran

To idealna zabawka do kąpieli. Dzięki niej twoja pociecha jeszcze chętniej będzie spędzać czas w wodzie. Dla dzieci w wieku 3-4 lata.
 


Źródło: ekodzieciaki.pl


 


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design