LOKALNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA NR 10 P

2021-08-24

LOKALNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

NR 10 P ŁĄCZĄCA GMINY WIELISZEW, NIEPORĘT

→ LINIA BEZPŁATNA

 

Powiat Legionowski uruchomia bezpłatną linię autobusową nr 10 P, której trasa przebiega przez gminy Wieliszew i Nieporęt. To kolejny krok na drodze rozwoju powiatowych przewozów pasażerskich oraz ukłon w stronę uczniów i pracowników Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. 

Rozbudowana sieć połączeń komunikacyjnych jest wyznacznikiem poziomu rozwoju danego obszaru, a także wpływa na jakość życia jego mieszkańców. Władze powiatu legionowskiego doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego na powiatowe ulice wyjeżdża kolejna linia autobusowa. Podróżowanie nią jest całkowicie bezpłatne.

Od stycznia 2020 roku, w ramach powiatowych przewozów pasażerskich, funkcjonują dwie linie komunikacyjne. Pierwsza o numerze 7 relacji Serock–Jadwisin–Borowa Góra–Zegrze–Wieliszew–Starostwo Powiatowe–Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej oraz druga o numerze 8 relacji Dębe-Jadwisin–Borowa Góra–Zegrze–Wieliszew–Starostwo Powiatowe–Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji lokalnej zwiększyło dostępność między innymi urzędów, szkół, szpitala w Wieliszewie oraz Centrum komunikacyjnego w Legionowie. Teraz podjęto decyzję o uruchomieniu w ramach pilotażu kolejnej linii autobusowej łączącej gminy Wieliszew i Nieporęt. Opracowując jej trasę, brano przede wszystkim pod uwagę potrzebę lepszego skomunikowania Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym.

1 września rusza bezpłatna linia komunikacyjna numer 10 P relacji Wieliszew–Łajski–Michałów-Reginów–Stanisławów Drugi–Wola Aleksandra–Józefów–Stanisławów Pierwszy–Nieporęt. Na początek zaplanowano siedem kursów dziennie w dni robocze. Rozkład jazdy został dopasowany do rozkładu zajęć szkolnych w LO w Stanisławowie Pierwszym.

Operatorem nowej linii jest przedsiębiorstwo „Magnet – Trans” Bartłomiej Obraziński, które świadczy usługi także na liniach nr 7 i 8. Pojazdy są wygodne i klimatyzowane, aby zapewnić komfort podróżującym. Trasa linii nr 10 P rozpoczyna się na przystanku Wieliszew–Plaża i prowadzi w kierunku ul. Niepodległości, Słonecznej, Modlińskiej i Kościelnej w stronę Michałowa-Reginowa. Następnie autobus skręca w ul. Wolską i jedzie przez Stanisławów Drugi, Wolę Aleksandra i Kąty Węgierskie w kierunku Rembelszczyzny. Ulicą Jana Kazimierza, przy Liceum Ogólnokształcącym w Stanisławowie Pierwszym, dojeżdża do stacji PKP Nieporęt, kończąc kurs. Podróżni, którzy chcą dojechać do Legionowa, mogą przesiąść się w bezpłatne linie nr 7 i 8 na przystanku „Wieliszew – Szpital Onkologiczny”.

Przejazdy na liniach nr 7, 8 i 10 P finansowane są ze środków Powiatu Legionowskiego z wykorzystaniem dotacji w ramach Programu przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Rozkład jazdy linii nr 10 P znajduje się na

www.powiat-legionowski.pl  w   zakładce    → Dla mieszkańców →

                                                               → Bezpłatne linie powiatowe 

 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design